Radio Ognjišče
Mateja SubotičanecMateja Subotičanec
Andrej JermanAndrej Jerman
Tanja DominkoTanja Dominko
Papež Frančišek (foto: Simone Risoluti)
Papež Frančišek | (foto: Simone Risoluti)

Je osamljenost vedno nekaj slabega?

Papež in Sveti sedež Marjana Debevec

Papež nadaljuje svoje kateheze o razločevanju.

Osamljenost priložnost za osebnostno rast

Po papeževih besedah je zelo pomembno, da znamo razbrati, kaj se dogaja znotraj nas, da ne bi sprejemali prenagljenih odločitev temelju trenutnih občutij, kasneje pa bi to obžalovali. Danes se je osredotočil na pomen osamljenosti, ki je lahko priložnost za osebnostno rast. »Če namreč v nas ni malo nezadovoljstva, žalosti, ki ozdravlja, zdrave sposobnosti živeti v samoti in ostati sami s seboj brez da bi pobegnili, potem se lahko zgodi, da vedno ostanemo na površju stvari in nikoli ne vzpostavimo stika s središčem našega življenja

Papež Frančišek
Papež Frančišek © Simone Risoluti

Zadržimo se z Bogom brez posebnih namenov

Občutek osamljenosti v nas spodbuja ponižnost ter odprtost do bližnjih in do Boga. Papež nas vabi, naj se z naučimo zadržati se z Bogom brez posebnih namenov, kot to delamo z ljudmi, ki jih imamo radi. 

Papež in Sveti sedež

VIDEOTEKA

  • Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC) Hormuška ožina (photo:  MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC)

    Nejc Krevs: Nakazujeta se le dve možnosti ...

    Z Bližnjega vzhoda znova prihajajo slabe novice. Kljub pogajanjem za dosego sporazuma med ZDA in Iranom v švicarskem letovišču Bürgenstock pri Luzernu, je Teheran znova zaprl Hormuško ožino, ki ...

    Avdio player - naslovnica