Radio Ognjišče
Slavi KoširSlavi Košir
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Rok MihevcRok Mihevc
Tonin in ostali sogovorniki se strinjajo, da mora nov zdravstveni sistem postaviti pacienta v središče pozornosti   (foto: Rok Mihevc)
Tonin in ostali sogovorniki se strinjajo, da mora nov zdravstveni sistem postaviti pacienta v središče pozornosti | (foto: Rok Mihevc)

Tonin: Dovolj je nasilja in samovolje glasne in brezobrazne manjšine

Slovenija Marjana Debevec

Petkovi protestniki so sinoči zahtevali odstop vlade in se odpravili do sedežev političnih strank, kjer so jim izročili javne pozive, naj se tudi z dejanji izrečejo o podpori neonacističnim gibanjem in na sedeže strank lepili plakate. Predsednik NSi Matej Tonin je na Twitterju zapisal, da smo podobne prizore leta 1930 spremljali v Nemčiji, ko so nacisti po ulicah z rumeno zvezdo označevali stavbe tistih, katerih preteklih dejanj ne bomo pozabili.

V izjavi za javnost je Tonin poudaril: "Verjamem v strpno in spoštljivo politiko. Politiko, ki zna soočiti argumente in jih zmore izraziti na kulturen in dostojen način. Dogodki na Kredarici kažejo, da v naši družbi vsi ne delimo istih vrednot. Glasna manjšina, ki si domišlja, da predstavlja ljudstvo, ne izbira sredstev in načinov.

Vsakič dokazujejo, da gredo v svoji brezidejnosti in agresivnosti lahko se nižje. Na včerajšnjih manifestacijah so se lotili sedežev političnih strank. In Nova Slovenija pri tem ni bila izjema. Pročelje našega sedeža so polepili s kljukastimi krizi in totalitarnimi simboli - po tem ko so na enak nacin uničevali markacije in smerokaze na Triglav.

Odločno moramo reči, da je dovolj nasilja in samovolje glasne in brezobrazne manjšine. To ni politika Nove Slovenije in to ni vizija Slovenije, ki jo gradimo v Novi Sloveniji."

Slovenija, Politika
Predstavniki kmetijskih organizacij pred državnim zborom (photo: Vir: FB KGZS) Predstavniki kmetijskih organizacij pred državnim zborom (photo: Vir: FB KGZS)

6. februarja nov kmečki protest v Ljubljani

Čez teden dni bo pred državnim zborom nov kmečki protest. Organizira ga Združenje slovenske kmečke iniciative, pridružila se bo tudi Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, kjer pravijo, da bo ...

Avdio player - naslovnica