Radio Ognjišče
Jože BartoljJože Bartolj
Boštjan SmoleBoštjan Smole
Tone GorjupTone Gorjup
Kino v karanteni (foto: KKZ, Krščanska kulturna zveza)
Kino v karanteni | (foto: KKZ, Krščanska kulturna zveza)

Kino v karanteni

Slovenci po svetu Matjaž Merljak

Krščanska kulturna zveza je skupaj s Slovensko prosvetno zvezo v sodelovanju z vsemi kulturnimi ustvarjalci na Koroškem pripravila vsebine za nov video portal Kino v karanteni.

Kultura je eden od bistvenih stebrov slovenskega življenja na avstrijskem Koroškem. Pomembna je za srce in dušo, za socialno življenje, sprostitev in spodbujanje kreativnosti posameznika.

Sicer pestro kulturno življenje se je zaradi pandemije čez noč povsem ustavilo. Predstave, koncerti in druge prireditve in projekti so odpovedani ali pa preloženi za nedoločen čas.

Pri portalu Kino v karanteni gre za digitalno zbirko slovenskih kulturnih ustvarjalcev na Koroškem. Z domačega naslanjača si lahko ogledate gledališke predstave, zbore, filme, projekte in razno.

Društva, kulturne ustanove in posameznike vabijo, da na omenjenem kanalu objavijo svoje posnetke.

Ponudba Kina v karanteni
Ponudba Kina v karanteni © Kino v karanteni

Slovenci po svetu, Kultura, Novice
Duhovnik lazarist Anton Lavrič (photo: Arhiv Radia Ognjišče) Duhovnik lazarist Anton Lavrič (photo: Arhiv Radia Ognjišče)

Umrl je duhovnik lazarist Anton Lavrič

V 95. letu življenja je k svojemu Odrešeniku odšel duhovnik lazarist Anton Lavrič, rojen v župniji Loški Potok, so sporočili iz Misijonske družbe lazaristov.

Duhovnik Igor Dolinšek in Neža Novak s Pastoralne službe Nadškofije Ljubljana (photo: Rok Mihevc) Duhovnik Igor Dolinšek in Neža Novak s Pastoralne službe Nadškofije Ljubljana (photo: Rok Mihevc)

Tudi Cerkev v Sloveniji letos čakajo volitve

Tudi Cerkev v Sloveniji letos čakajo volitve. Na prvo postno nedeljo, 22. februarja, bo namreč po naših župnijah potekala izbira novih članov Župnijskih pastoralnih svetov. Kako bodo volitve ...

O avtorju

Avdio player - naslovnica