Radio Ognjišče
Jure PavšekJure Pavšek
Mark GazvodaMark Gazvoda
Tanja DominkoTanja Dominko
Papež Frančišek (foto: vaticannews.va)
Papež Frančišek

Kako sprejemamo najpomembnejše odločitve v življenju?

Cerkev po svetu Marta Jerebič

V zadnjem letu je umrlo 13 kardinalov in 147 škofov. Papež Frančišek je zanje danes daroval mašo. V pridigi je poudaril, da je vstajenje smisel in cilj življenja.

Ko molimo za pokojne kardinale in škofe, ki so odšli na srečanje z Vstalim, po papeževih besedah ne smemo pozabiti na najtežji odhod, ki da smisel vsem drugim – tj. da gremo ven iz sebe. Samo tako odpiramo vrata, ki vodijo h Gospodu.

»Živim tako, da stopam h Gospodu ali se vrtim okoli sebe? Kakšna je smer moje poti? Ali samo želim izstopati, ščititi svojo vlogo, čas in prostor, ali stopam h Gospodu? Ni možno biti Jezusov in se hkrati vrteti okoli sebe,« je poudaril papež.

Spregovoril je tudi o dejanjih usmiljenja. Ta so po njegovih besedah most, ki povezuje zemljo z nebesi. Zato se moramo vprašati, ali se pomikamo naprej na tem mostu.

»Znam jokati s tistim, ki trpi? Molim za tiste, na katere nihče ne misli? Pomagam nekomu, ki mi tega ne more povrniti?« To so vprašanja življenja, vprašanja vstajenja, je poudaril papež. Tretjo misel o vstajenju je povezal z duhovnimi vajami. Sveti Ignacij je predlagal: Vsakokrat, ko si pred pomembno odločitvijo, si samega sebe predstavljaj pred Bogom ob koncu dni. Vsaka izbira v življenju, ki jo bomo sprejeli s tega vidika, bo dobro usmerjena, saj je najbližje vstajenju, ta pa je smisel in cilj življenja, je še dejal papež.

Cerkev po svetu, Papež in Sveti sedež

VIDEOTEKA

  • Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti) Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti)

    Papež se je po zapletih z letalom vrnil v Vatikan

    Papež Leon XIV. je z daljšo zamudo sinoči malo po 23. uri prispel na rimsko letališče Fiumicino. Svoje letalo mu je zaradi okvare motorja odstopil španski kralj Felipe VI. Ker sta bila zaradi ...

    Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA) Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA)

    Ujma poškodovala župnijsko cerkev v Komendi

    Po sredinem neurju so v občini Komenda med prizadetimi objekti tudi župnijska cerkev sv. Petra, kjer je veter poškodoval del ostrešja, voda pa je zalila tudi notranjost objekta.

    Avdio player - naslovnica