Nataša LičenNataša Ličen
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Tanja DominkoTanja Dominko
Heavenwin (foto: Pixabay)
Heavenwin

Heavenwin : Halloween

Rok Mihevc

Medtem ko nas v teh dneh z vseh strani vabijo na prireditve za Halloween ali tako imenovano noč čarovnic, pa marsikdo sploh ne pomisli, da je to priložnost za delovanje črne magije in okultizma.

Za krajši komentar o tem smo poklicali škofa Petra Štumpfa. Kot prvo, kategorično zavrača namige, da je Halloween povezan s praznikom vseh svetih. »To je pred 20 leti prišlo iz Amerike v Slovenijo. Gre za naivnost mnogih naših ljudi, ki hodijo v cerkev, da obiskujejo te prireditve. Kajti, kaj se tam dogaja? Tja prihajajo tudi posamezniki ali skupine, ki so satanistične, torej častijo hudiča ali se ukvarjajo s čarovništvom.«

Kot opaža, imajo eksorcisti v Sloveniji čedalje več dela, zato tudi sam razmišlja o tem, da bi imenoval enega v murskosoboški škofiji. »Nekdo lahko odpade od Boga zaradi čiste neumnosti. Ker ne jemlje resno Božje besede in oznanila Cerkve. Večina ljudi, ki hodijo na te prireditve, so kristjani in točno vedo, da je Cerkev proti temu. Mislijo, da so svobodni, v resnici pa ta njihova svoboda postane suženjstvo.«

Škof Peter Štumpf in vernikom priporoča, da se temnim silam zoperstavimo z molitvijo, še posebej z rožnim vencem. Tudi nekatere župnije drevi pripravljajo molitvena bdenja, slavljenja in spomin na svetnike. Že četrto leto bo na primer v Marijini cerkvi na Kureščku od 20. ure naprej celonočno slavljenje z naslovom Heavenwin, kar v prevodu pomeni »nebesa zmagujejo«.

Škof Peter Štumpf
Škof Peter Štumpf © www.skofija-sobota.si

Molitev in blagoslov na grobu pokojnega Aleša Šutarja (photo: Radio Vatikan / Jože Potrpin) Molitev in blagoslov na grobu pokojnega Aleša Šutarja (photo: Radio Vatikan / Jože Potrpin)

Škof Saje molil na grobu pokojnega Aleša Šutarja

Na praznik Vseh svetih je novomeški škof in predsednik Slovenske škofovske konference dr. Andrej Saje na osrednjem novomeškem pokopališču v Srebrničah daroval sveto mašo. Pri oltarju so se mu ...

Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto) Duhovniki novomeške škofije (photo: Vir: spletna stran Škofije Novo mesto)

Morski zrak prečistil vizijo novomeških duhovnikov

Duhovniki novomeške škofije so se skupaj s škofom Andrejem Sajetom v nedeljo zvečer zbrali v Strunjanu, kjer so že tradicionalno potekali duhovniški dnevi. Letos pod geslom »Biti misijonarska Cerkev«.

Marko Ivan Rupnik (photo: ARO) Marko Ivan Rupnik (photo: ARO)

Kaj je Leon XIV. povedal o Rupniku?

Papež Leon XIV. je včeraj preživel v Castelgandolfu. Ko ga je ob 20.30 zapuščal, je pozdravil ljudi na ulici in se kot običajno ustavil tudi pred mikrofoni in kamerami.

Avdio player - naslovnica