Radio Ognjišče
Jure PavšekJure Pavšek
Mark GazvodaMark Gazvoda
Petra StoparPetra Stopar
22. gala koncert Radia Ognjišče (foto: Rok Mihevc)
22. gala koncert Radia Ognjišče

25. gala koncert Radia Ognjišče

Dogodki Rok Mihevc

Za vsako leto Radia Ognjišče gala koncert. In tako pripravljamo ob radijskem srebrnem jubileju 25. gala koncert v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani v nedeljo, 24. novembra ob 15.00 in 19.00.

Na jubilejnem gala koncertu bosta pevke in glasbene skupine spremljala kar dve glasbeni zasedbi: 60 članski simfonični orkester Cantabile pod vodstvom dirigenta Marjana Grdadolnika in zasedba Kranjci. Da bodo pesmi prišle še bolj do izraza, bo pomagal 20 članski gala zbor. Solisti pa bodo: sopranistki Mojca Bitenc Križaj in Eva Černe, mezzosopranistki Irena Yebuah Tiran in Nuška Drašček, tenorist Klemen Torkar in baritonist Jože Vidic. Z eno ali več pesmi se bodo tudi predstavili Alenka Godec, Irena Vrčkovnik, Nuša Derenda, Gregor Ravnik, Slovenski oktet in Kvatropirci.

Da imamo radijci v svoji sredi pevske talente, smo že večkrat pokazali. Zato brez njih ne bo šlo na gala koncertu. In to bodo: Urša Sešek, Petra Stopar, Jure Sešek, Andrej Jerman, Ivan Hudnik in Marjan Bunič. Skozi praznični večer pa bodo z besedo vodili Nataša Ličen, Matjaž Merljak, Jože Bartolj in Blaž Lesnik.

Vstopnice so na voljo v tajništvu Radia Ognjišče (01 512 11 26), na blagajni Cankarjevega doma in na Petrolovih bencinskih servisih. Cena vstopnice za parter in 1. balkon je 20 evrov, za 2. balkon 15 evrov.

Dogodki

VIDEOTEKA

  • Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti) Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti)

    Papež se je po zapletih z letalom vrnil v Vatikan

    Papež Leon XIV. je z daljšo zamudo sinoči malo po 23. uri prispel na rimsko letališče Fiumicino. Svoje letalo mu je zaradi okvare motorja odstopil španski kralj Felipe VI. Ker sta bila zaradi ...

    Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA) Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA)

    Ujma poškodovala župnijsko cerkev v Komendi

    Po sredinem neurju so v občini Komenda med prizadetimi objekti tudi župnijska cerkev sv. Petra, kjer je veter poškodoval del ostrešja, voda pa je zalila tudi notranjost objekta.

    Avdio player - naslovnica