Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Andrej ŠinkoAndrej Šinko
Škof Peter Štumpf (foto: Katoliška Cerkev)
Škof Peter Štumpf

Ker ne vedo, kdo je Kristus, krščanstvo jemljejo zgolj kot propagandni stroj.

Slovenija | 21.10.2019, 11:30 Marta Jerebič

Tudi Slovenija že dolgo časa velja za misijonsko poljano, je na včerajšnjo misijonsko nedeljo dejal škof Peter Štumpf. Osrednja slovesnost je bila namreč v Murski Soboti.

Med nami je ogromno ljudi, ki ne vedo, kdo je Kristus. »In ker ne vedo, kdo je Kristus, potem živijo v prepričanju, da je krščanstvo samo in zgolj propagandni stroj, ki pred seboj melje vse, kar ni krščanskega.« Najprej moramo odpraviti predsodke drug o drugem, je dejal škof Štumpf.

»Zakaj se nas je polotil strah, da bi danes govorili o Kristusu po naših ulicah, parkih, trgih, pisarnah trgovinah in še kje? Najbrž nimamo vedno dovolj dobrih misli in besed ne o sebi in ne o drugih.«

Naše poti drug do drugega so včasih res težke in celo skrajno naporne in nemogoče. A kljub vsemu ne smemo nehati govoriti o Kristusu. »Vztrajati pri govorjenju o Kristusu, v ugodnih in neugodnih okoliščinah, to pomeni krepost potrpežljivosti. Potrebne so nam velike in močne duhovne mišice, da vztrajamo v potrpežljivosti.«

Misijonsko delo ni nikdar dokončano – niti tam, kjer že vsi verujejo v Kristusa. »Če nehamo govoriti o Kristusu, vera v Kristusa takoj prične pešati in končno povsem zamre,« je še opozoril škof Štumpf.

Po maši je pričeval p. Janez Mujdrica, ki v Zambiji poučuje religiozno vzgojo. »V religiozni vzgoji mladim poudarjamo, da je njihovo življenje največji zaklad in naj napravijo iz njega nekaj lepega.«

Vsekakor nasvet, ki velja tudi slovenski mladini.

Slovenija, Cerkev na Slovenskem
Obzorja duha (photo: Zajem zaslona) Obzorja duha (photo: Zajem zaslona)

Cenzura v oddaji Obzorja duha?

»Žalostna sem zaradi dogajanj... Nov prevod Svetega pisma iz izvirnih jezikov v slovenski jezik, vrhunsko delo v slovenski zgodovini za študij in razumevanje nam vsem, prispevek v oddaji Obzorja ...

Družine potrebujejo spodbud in medsebojne podpore ter zgledov.  (photo: lj_nadskofija) Družine potrebujejo spodbud in medsebojne podpore ter zgledov.  (photo: lj_nadskofija)

Vzemimo Boga zares

Živimo v duhovni shizofreniji, ki na prvi pogled ni prepoznavna. Na eni strani poudarjamo, kako imamo pravico izbrati lastni slog in stil življenja, kako je naša pravica izbira identitete, celo ...