Radio Ognjišče
Mateja SubotičanecMateja Subotičanec
Jaka KorenjakJaka Korenjak
Marcel KrekMarcel Krek
Lucija Šeme in Klemen Plejić (foto: Osebni arhiv)
Lucija Šeme in Klemen Plejić

Hvaležen je mami, ker ga je postavila na ulico

Oddaje Rok Mihevc

Lucija Šeme in Klemen Plejić sta zaročenca, ki zelo preudarno gledata na življenje in svoj odnos. Verjetno zaradi preteklih življenjskih izkušenj, ki sta jih podelila tudi z nami v oddaji Kolokvij.

Njun odnos je zrasel iz prijateljskih vezi na romanju v Assisi. Kot pravi Lucija, takrat ona ni pristopila k njemu, a ko sta se začela pogovarjati, sta si takoj zaupala ranjenost in globoke stvari. »Ves najin odnos je napredek iz ene stopnje na drugo, poroka pa je naslednji smiseln korak. Zdaj razmišljam o odgovornosti kaj pomeni, da bom njegova žena, kakšna žena želim biti...«

Fanta imam, ki z mano moli!

»Včasih sem se spraševala, kdo sploh še moli, zdaj pa sem najbolj srečna, ker imam fanta, ki z mano moli,« pravi Lucija. Sicer pa oba v molitvi vidita veliko bogastvo, zato se vsako jutro pokličeta, si naprej povesta, za kaj sta hvaležna, potem pa zmolita skupaj, je povedal Klemen. »Tako se že takoj na začetku dneva poveževa. Zato si lahko tudi čez dan pozoren na vse to, kar Bog podarja – drug drugega in stvari, ki se nam mogoče zdijo samoumevne.«

Lucija in Klemen pričujeta o svojem odnosu drug do drugega
Lucija in Klemen pričujeta o svojem odnosu drug do drugega © Matej Gnidovec
7 let v svetu drog, 30 mesecev v komuni

Klemen je potreboval kar nekaj preizkušenj, da je prišel do te točke, na kateri je. Sedem let v svetu drog, 30 mesecev v komuni in prav iz tega je zraslo novo življenje. Kot je povedal sam, so se z odraščanjem stvari samo zapletale, sam ni prevzemal odgovornosti za dejanja, vseeno pa je čutil notranjo napetost in nezadovoljstvo nad samim saboj. Takrat je prišlo do točke, ko ga je že obupana mama postavila na ulico. Za to dejanje ji je danes zelo hvaležen. Kako je on vse skupaj doživljal in zakaj o vsem tem pričuje mladim generacijam, kakšno bogastvo odkrivata Lucija in Klemen drug v drugem, na kakšen način razmišljata o življenju in zakonu, pa prisluhnite v posnetku oddaje.

 

Oddaje
Kardinali (photo: Katoliška cerkev) Kardinali (photo: Katoliška cerkev)

Papež pisal kardinalom

Papež je pred izrednim konzistorijem, ki bo 26. in 27. junija potekal v Vatikanu, kardinale v pismu pozval, naj se poglobijo v teme apostolske spodbude papeža Frančiška Veselje evangelija.

Z leve proti desni: Ivan Štuhec, Mel Kovic, Peter Čemažar (photo: Marcel Krek) Z leve proti desni: Ivan Štuhec, Mel Kovic, Peter Čemažar (photo: Marcel Krek)

Katoliško šolstvo skozi oči duhovnikov zavodov

V tednu katoliškega šolstva, ki poteka pod geslom »Zaupaj, v nesreči nisi sam!«, je oddaja Pogovor O na Radiu Ognjišče osvetlila svet katoliškega šolstva v Sloveniji. Z voditeljem Marcelom Krekom ...

Otroci radi skupaj prebirajo zgodbe. (photo: Freepik.com) Otroci radi skupaj prebirajo zgodbe. (photo: Freepik.com)

1. spletni svetopisemski kviz

Prvi cikel Zgodb iz Svetega pisma se počasi zaključuje in prav je, da skupaj pogledamo, kako zbrano smo poslušali zgodbe o Jezusu in njegovih posebnih prijateljih.

Avdio player - naslovnica