Radio Ognjišče
Slavi KoširSlavi Košir
Matej KržišnikMatej Kržišnik
Rok MihevcRok Mihevc
Svete Višarje pozimi (foto: Rafaelova družba)
Svete Višarje pozimi

Vablljeni na Višarske dneve mladih

Slovenci po svetu Matjaž Merljak

Rafaelova družba mlade iz domovine, zamejstva in po svetu med 18-im in 35-im letom starosti v mesecu marcu vabi na Svete Višarje nad Trbižem.

Višarski dnevi mladih bodo potekali od petka, 17. do nedelje, 19. marca 2017 v Ehrlichovem domu na Svetih Višarjah. Na pot se boste z avtomobili odpeljali v petek zjutraj, program pa se bo zaključil v nedeljo po kosilu.

Čez dan boste lahko smučali, šli na pohod ali sprehod po okolici, skupaj boste pripravljali obroke, se pogovarjali in družili.

Ob večerih pa bo v domu poseben program. Povabili so dve gostji: Mariano Rožanec in Nino Volk. Prva je  mlada intelektualka iz Argentine, ki bo predstavila izkušnjo svoje nedavne preselitve v Slovenijo. Z vidika identitete in narodne zavesti bo spregovorila o sorodnostih in razlikah obeh (slovenskih) kulturnih sredin.

Volkova je ljudska pevka, članica različnih etno sestavov in profesorica klavirja. Spregovorila bo o slovenski glasbi, zbrane naučila kakšno ljudsko pesem, obenem pa bo predstavila tudi starodavno glasbilo oprekelj.

Predviden prispevek za nastanitev, hrano in večerni program z gosti je 40 €. Dodatne informacije in prijave pri Rafaelovi družbi

 

Slovenci po svetu
Boštjan M. Turk (photo: Nada Mihajlovič/STA) Boštjan M. Turk (photo: Nada Mihajlovič/STA)

Zadnja priložnost za osvoboditev?

Pred nami je velika priložnost, verjetno zadnja, da se osvobodimo. Tako na prihajajoče parlamentarne volitve pri nas gleda profesor, publicist in politični analitik dr. Boštjan Marko Turk. Stranka ...

Avdio player - naslovnica