Radio Ognjišče
Štefan IskraŠtefan Iskra
Marko ZupanMarko Zupan
Petra StoparPetra Stopar

Svetoletno srečanje za brezdomce

Cerkev po svetu Marta Jerebič

Zadnji teden jubilejnega leta Usmiljenja bo namenjen osebam, ki so živele ali še vedno živijo na ulici. 11. novembra se bodo srečale s papežem Frančiškom, ki bo zanje imel posebno katehezo, 13. novembra pa bo zanje daroval še sveto mašo. Sicer pa bo tridnevni program obogaten z različnimi molitvenimi dogodki in ogledi Rima.

Udeleženci bodo imeli priložnost, da prisluhnejo življenjskim pričevanjem in med seboj podelijo svoje življenjske izkušnje. Temu bo namenjeno molitveno bdenje, ki ga bo vodil francoski kardinal Philippe Barbarin.

Že leta 2014 je iz Francije v Rim priromalo 150 oseb ulice in se srečalo s papežem Frančiškom. Takrat je tudi nastalo Združenje Brat, ki tokrat romanje organizira v okviru jubilejnega leta. K sodelovanju so povabili še ostale organizacije po Evropi, ki pomagajo osebam v težkih življenjskih razmerah, ki nimajo stalnega bivališča in živijo v velikem pomanjkanju.

Jubilej Usmiljenja za osebe ulice želi v ospredje postaviti družbeno najranljivejše in na družbeni rob izrinjene ljudi, da bi odkrili njihovo mesto v srcu Boga in v središču Cerkve.

Cerkev po svetu, Papež in Sveti sedež
Duhovnik Gabriel Vidrih (photo: Vir: FB Župnija Ilirska Bistrica) Duhovnik Gabriel Vidrih (photo: Vir: FB Župnija Ilirska Bistrica)

Umrl je duhovnik Gabrijel Vidrih

V večeru pred tretjo adventno nedeljo, v 74. letu življenja, je dočakal prihod svojega Odrešenika, župnik v Tomaju Gabrijel Vidrih, rojen v Podragi.

Katehumeni (photo: Boštjan Prevc) Katehumeni (photo: Boštjan Prevc)

Skupna fotografija v stolnici, ki je razveselila

Na tretjo adventno nedeljo vsako leto v ljubljanski stolnici poteka srečanje katehumenov, pripravnikov na prejem zakramentov uvajanja, torej svetega krsta, svete birme in svete evharistije.

Avdio player - naslovnica