Štefan IskraŠtefan Iskra
Jakob ČukJakob Čuk
Andrej ŠinkoAndrej Šinko
Mlade družine iz Bruslja v Freyming-Merlebachu (foto: Jože Kamin)
Mlade družine iz Bruslja v Freyming-Merlebachu

Mlade družine iz Bruslja v Franciji

| 14.10.2015, 11:50 Matjaž Merljak

V mlinu pri Thicourtu pri Freyming-Merlebachu na vzhodu Francije, kjer je sedež slovenske delegature za Francijo, je bilo srečanje za mlade družine iz Bruslja, ki jih je pripeljal dr. Zvone Štrubelj.

Župnik v Freyming-Merlebachu na vzhodu Francije in delegat za Francijo Jože Kamin je povedal, da so mlade družine iz Bruslja v mlin prišle že tretje leto. Udeležencev, staršev in otrok, je bilo skupaj 77.

V petek in soboto so imeli delavnice, staršem sta spregovorila zakonca Korbar iz Trebnjega, otroci pa so prisluhnili čarodeju.

V nedeljo so se rojaki iz Bruslja udeležili tudi celodnevnega češčenja v Merlebachu, ki je 33 km oddaljen od mlina.

Dr. Zvone Štrubelj pa je po novem tudi slovenski župnik v Parizu v Franciji, kamor bo s hitrim vlakom prihajal iz Bruslja. V kapeli svetega križa v Chatillonu bo sveta maša vsaj enkrat mesečno.

Sveta maša pod šotorom pri mlinu pri Thicourtu
Sveta maša pod šotorom pri mlinu pri Thicourtu © Jože Kamin

Trenutki v naravi
Trenutki v naravi © Jože Kamin

V slovenski kapeli v Freyming-Merlebachu
V slovenski kapeli v Freyming-Merlebachu © Jože Kamin

 

Posvečenje novomašnikov (photo: Rok Mihevc) Posvečenje novomašnikov (photo: Rok Mihevc)

Mašniški posvečenji 2025

V Sloveniji bosta ob letošnjem prazniku apostolov Petra in Pavla v duhovnika posvečena dva katoliška novomašnika - Matija Golob in Ambrož Brezovšek.