Papež nenapovedano obiskal kardinala Barragana v bolnišnici
| 11.05.2013, 19:07
Papež Frančišek je med dopoldansko sveto mašo v kapeli doma Sv. Marte spregovoril o pomenu molitve. Pri maši so bili prisotni nekateri člani vatikanske policije in skupina argentinskih novinarjev z družinami. Sveti oče jim je dejal, da nam prava molitev pomaga iziti iz nas samih ter nas odpre Očetu in najbolj potrebnim.
„Če ne uspemo izstopiti iz nas samih in se usmeriti k bratu, ki je v potrebi, k bolnemu, neukemu, revnemu, izkoriščanemu; če ne uspemo izstopiti iz nas samih in pristopiti do vseh teh ran, ne bomo nikoli spoznali svobode, ki nas vodi do drugega izhoda iz nas samih in nas usmerja k Jezusovim ranam. Gre torej za dva načina izstopa iz nas: eden nas vodi do Jezusovih ran, drugi pa do ran naših bratov in sester. To je pot, ki jo Jezus želi v naši molitvi“, je dejal sveti oče.
Po maši je papež nenapovedano v bolnišnici obiskal nekdanjega predsednika papeškega sveta za zdravstvene delavce kardinala Javierja Lozana Barragana. Svetega očeta je ganilo pričevanje vere omenjenega mehiškega kardinala, ki je 26. januarja dopolnil 80 let.