Štefan IskraŠtefan Iskra
Jakob ČukJakob Čuk
Andrej ŠinkoAndrej Šinko
Dr. Sarah Wykes (foto: www.cafod.org.uk)
Dr. Sarah Wykes

Rio +20 o zmanjševanju revščine

Svet | 05.06.2012, 08:55

Konec junija se bodo v Riu de Janeiru sestali svetovni voditelji, predstavniki zasebnega sektorja, nevladnih organizacij in drugih skupin, da bi skupaj oblikovali politiko, kako zmanjšati revščino, pospešiti socialno enakost in zagotoviti varovanje okolja. Gre za prvo tovrstno srečanje po letu 1992.

„Menimo, da je to pomemben dogodek in pomembna priložnost,“ je za katoliško karitativno agencijo CAFOD povedala vodilna analitičarka sprememb v okolju in podnebju Sarah Wykes. „Še bolj pa to, da bomo skušali postaviti v središče razprave za bolj zelen planet zmanjševanje revščine in preživetje revnih, da se premaknemo proti bolj trajnostnim razvojnim modelom.“

CAFOD je ena izmed skupin, ki se bo udeležila vrha Rio +20. Wyksova je o temah konference povedala: „Obstajata dve najbolj boleči temi: ena je zeleno gospodarstvo, druga pa institucionalni okvir ali bomo po letu 2015 razvijali nove razvojne cilje.“ Na vprašanje, kaj pričakuje od srečanja pa dejala, da bo šlo bolj za „izdelovanje vizije, kakšen naj bo trajnostni razvoj, kakor pa da bi dosegli specifične cilje.“

Svet, Cerkev po svetu
Posvečenje novomašnikov (photo: Rok Mihevc) Posvečenje novomašnikov (photo: Rok Mihevc)

Mašniški posvečenji 2025

V Sloveniji bosta ob letošnjem prazniku apostolov Petra in Pavla v duhovnika posvečena dva katoliška novomašnika - Matija Golob in Ambrož Brezovšek.