Radio Ognjišče
Nataša LičenNataša Ličen
Mark GazvodaMark Gazvoda
Petra StoparPetra Stopar
P. Federico Lombardi (foto: Izidor Šček)
P. Federico Lombardi

P. Lombardi o obisku svetega očeta v Nemčiji

Papež in Sveti sedež

Potem, ko je v torek o potovanju za Radio Vatikan spregovoril tiskovni predstavnik Svetega sedeža, p. Federico Lombardi, ki je spremljal svetega očeta, se je odzval še predsednik nemške škofovske konference.

Po besedah p. Lombardija je bil v vseh papeževih govorih v ospredje postavljen Bog, tako, da je bilo celotno potovanje poenoteno z geslom obiska „Kjer je Bog, tam je prihodnost.“ P. Lombardi je posebej omenil papežev govor, namenjen vsej nemški družbi, tudi političnim predstavnikom. Med glavne teme sodi tudi dialog, tako ekumenski kot medverski, s posebnim poudarkom na odnosu z nemško evangeličansko cerkvijo in Lutrom. Papež je v ospredje postavil Lutrovo vprašanje o Bogu, ki je zanj bilo zelo pomembno, je še dejal p. Lombardi.

Predsednik nemške škofovske konference nadškof Robert Zollitsch pa je zadovoljen s papeževim obiskom v Nemčiji. Papež se je ob prisrčnem sprejemu resnično razživel in z lic ljudi je sijalo veselje, je dejal Zollitsch ob sklepni tiskovni konferenci. „Mislim, da smo doživeli resnično vesel dogodek,“ je dejal Zollitsch, ki je prepričan, da bo dogodek odmeval tudi v prihodnje, saj je bila to po njegovih besedah močna potrditev v veri.

Papež in Sveti sedež

VIDEOTEKA

  • Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti) Papež na krovu letala španskega kralja (photo: Simone Risoluti)

    Papež se je po zapletih z letalom vrnil v Vatikan

    Papež Leon XIV. je z daljšo zamudo sinoči malo po 23. uri prispel na rimsko letališče Fiumicino. Svoje letalo mu je zaradi okvare motorja odstopil španski kralj Felipe VI. Ker sta bila zaradi ...

    Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA) Poškodovana cerkev v Komendi, ki je sicer v fazi obnove (photo: Sergeja Kotnik Zavrl/STA)

    Ujma poškodovala župnijsko cerkev v Komendi

    Po sredinem neurju so v občini Komenda med prizadetimi objekti tudi župnijska cerkev sv. Petra, kjer je veter poškodoval del ostrešja, voda pa je zalila tudi notranjost objekta.

    Avdio player - naslovnica