Marta Jerebič
Marta Jerebič je novinarka informativnega programa Radia Ognjišče.
Pred vsakim papeževim obiskom se pojavljajo vprašanja o stroških. To se dogaja že 30 let, je na včerajšnji tiskovni konferenci povedal p. Federico Lombardi, in ob tem dejal, da je tokrat treba imeti pred očmi predvsem dvoje: prvič, da je večina Brazilcev zadovoljna, da papež prihaja v njihovo državo, in drugič, da so stroški, povezani s tem, plačila ljudem, ki bodo zagotavljali storitve, kar koristi lokalnemu gospodarstvu.
Twitter papeža Frančiška v latinščini ima presenetljivo veliko naročnikov, tako imenovanih sledilcev. Še bolj presenetljivo pa je visoko število odzivov, ki so prav tako v latinščini. Na twitte v latinščini je naročenih 123 000 ljudi, kar je več kot na primer v poljščini, arabščini ali nemščini.
Brazilija, kamor se bo papež odpravil čez nekaj dni, je tretja največja država ameriške celine. Tudi tu se pozna finančna in gospodarska kriza, zato so škofje podprli proteste proti korupciji in pomanjkanju transparentnosti, vendar le če potekajo mirno. Brazilija šteje kar 195 milijonov prebivalcev, od tega je skoraj 165 milijonov oziroma 85 odstotkov katoličanov.
Direktor Tiskovnega urada Svetega sedeža p. Federico Lombardi je danes na tiskovni konferenci podrobneje predstavil papežev program na svetovnem dnevu mladih v Riu de Jeneiru v Braziliji.
Še teden dni nas loči od svetovnega dneva mladih, ki letos poteka pod geslom Pojdite in naredite vse narode za moje učence. Svetovne dneve mladih je sredi 80. let prejšnjega stoletja ustanovil blaženi Janez Pavel II. Z množičnimi udeležbami se je rodila zgodba o uspehu. Na Filipinih leta 1995 se je dogodka udeležilo okoli 5 milijonov ljudi. Po številu jim sledita Rim v jubilejnem letu 2000 z okoli dvema milijonoma in pol udeležencev ter Madrid leta 2011 z okoli dvema milijonoma mladih.