Radio Ognjišče
Štefan IskraŠtefan Iskra
Mark GazvodaMark Gazvoda
Tanja DominkoTanja Dominko

Marjana Debevec

Marjana Debevec je novinarka na Radiu Ognjišče.

  • Radovedni otroci; Afrika (photo: Alen Salihović)
    10.01.2014, 10:31

    Ruanda 20 let po genocidu išče poti sprave

    Spominjamo se 20. obletnice genocida v Ruandi, kjer je bilo po podatkih Združenih narodov ubitih vsaj 800 tisoč ljudi. Prvi, ki je za ta primer uporabil besedo genocid, je bil bl. papež Janez Pavel II.

  • 10.01.2014, 08:50

    Na Slovaškem leto Žalostne Matere Božje

    Slovaška škofovska konferenca je 1. januarja ob 450. obletnici prvega čudeža na priprošnjo Marije v Šaštinu in 50-letnici, odkar je papež Pavel VI. Marijo sedem žalosti potrdil za zavetnico Slovaške, začela leto Žalostne Matere Božje. Sveto leto, ki bo trajalo do konca decembra, bo polno različnih dejavnosti in dogodkov v katoliški Cerkvi namenjenih 'graditvi tesnejšega odnosa vernikov z Jezusom Kristusom pod vodstvom njegove Matere'.

  • 09.01.2014, 14:20

    VIDEO: Papež: Krščanska ljubezen ni ljubezen telenovel!

    Papež Frančišek nas z nagovori med jutranjimi mašami vsak dan vodi po poti krščanskega življenja. Danes je poudaril, da je značilnost krščanske ljubezni v tem, da je bolj v dejanjih kot v besedah.

  • 09.01.2014, 12:14

    Asia Bibi zaradi vere že 4 leta v zaporu

    Preganjanja kristjanov so se v preteklem letu še okrepila. Podatki kažejo, da kristjani zaradi svoje vere trpijo v vsaj 50 državah sveta. Pri tem ne gre le za fizično nasilje, ampak tudi za druge oblike pritiskov in diskriminacij.

  • Papež Frančišek Urbi et Orbi (photo: CTV)
    08.01.2014, 11:52

    VIDEO: Je res treba biti krščen?

    Papež Frančišek je med prvo sredino splošno avdienco v tem letu začel sklop katehez o zakramentih. Danes je spregovoril o sv. krstu, ki je po njegovih besedah temelj naše vere, saj nas vključi kot žive člane v Kristusa in njegovo Cerkev. Skupaj z evharistijo in birmo predstavljajo t.i. zakramente uvajanja, ki so po papeževih besedah neke vrste en sam zakramentalni dogodek. Iz nas namreč naredijo živo znamenje Gospodove prisotnosti in njegove ljubezni.

Avdio player - naslovnica