Radio Ognjišče
Blaž LesnikBlaž Lesnik
Mark GazvodaMark Gazvoda
Andrej ŠinkoAndrej Šinko
Naslovnica revije PRO (foto: ARO)
Naslovnica revije PRO | (foto: ARO)

Nova poletna številka revije PRO

Dogodki Urša Sešek

V teh dneh nas kličejo poslušalci, PROjevci, in povedo spremembe o svojih podatkih ali naznanijo preminule … Mnogo jih pokliče samo zato, da pohvalijo novo revijo PRO!

Koliko telefonskih klicev z izrazi hvaležnosti in navdušenja! Pravkar je prinesla dar za PRO in za pet svojih prijateljic poslušalka Tončka in povedala, da je revijo prebrala na dušek. Njen mož sicer ponavadi revijo PRO samo prelista. Tokrat jo je prebral od prve do zadnje strani in je navdušen.

Klicala je poslušalka iz Celja in povedala, da je upokojena profesorica in vdova, ki živi v naselju, kjer ima veliko prijateljev in tudi bivših učencev. Pravi, da jim je pokazala revijo. Sedaj bi si jo radi izposodili. Da ugodi vsem željam, jo ima lahko vsak le en dan, pravi.

Bi jo radi prebrali tudi vi? Tule vam je na voljo.

O čem pišemo?

O podvigu naših sodelavcev. S kolesi so na predvečer 30. obletnice samostojnosti Slovenije v Kopru zajahali kolo, se pripeljali do doline Krma, obuli pohodne čevlje in že od kolesa nadvse utrujeni začeli vzpon do Kredarice in potem naslednje jutro na vrh. Poimenovali so ga Z morja na Triglav.

Zakonca Janša smo prosili za intervju, veseli smo bili, da sta privolila, z našimi bralci podelila svoja razmišljanja in nam razkrila delček svojega družinskega življenja.

Več kot 40 Slovenk in Slovencev, ki imajo v naši domovini vidno vlogo, smo poprosili, naj nam zaupajo zakaj radi živijo v Sloveniji.

V reviji PRO boste našli še naslednje članke:

• Cerkev in katoličani v procesu osamosvajanja
• Slovo od škofa Smeja
• Slovo od škofa Piriha
• Radijski misijon 2021
• Pogovor s Francem Miheličem
• Želi umreti doma – skrb za umirajoče doma
• Marija je magnet – Večer slovenskih krščanskih izročil na Brezjah
• Intervju z Lojzetom Grojzdkom, ki je dve tretjini svojega življenja preživel v Nemčiji, sedaj sta se z ženo vrnila v Slovenijo
• Priljubljeni kotički Slovenije radijskih sodelavcev
• Pustna Sobotna iskrica 2021 – za otroke v Amazoniji ste naši poslušalci darovali 197.443 €!

Vse te in še mnogo drugih vsebin lahko slišite v radijskem programu Radia Ognjišče.

Dogodki
Duhovnik Gabriel Vidrih (photo: Vir: FB Župnija Ilirska Bistrica) Duhovnik Gabriel Vidrih (photo: Vir: FB Župnija Ilirska Bistrica)

Umrl je duhovnik Gabrijel Vidrih

V večeru pred tretjo adventno nedeljo, v 74. letu življenja, je dočakal prihod svojega Odrešenika, župnik v Tomaju Gabrijel Vidrih, rojen v Podragi.

Katehumeni (photo: Boštjan Prevc) Katehumeni (photo: Boštjan Prevc)

Skupna fotografija v stolnici, ki je razveselila

Na tretjo adventno nedeljo vsako leto v ljubljanski stolnici poteka srečanje katehumenov, pripravnikov na prejem zakramentov uvajanja, torej svetega krsta, svete birme in svete evharistije.

Bogoslovci, redovniki v formaciji in propedevtiki (photo: Vir: FB Bogoslovno semenišče Ljubljana) Bogoslovci, redovniki v formaciji in propedevtiki (photo: Vir: FB Bogoslovno semenišče Ljubljana)

Vsi skupaj na duhovni obnovi

V duhu poglobitve, molitve in bratstva so se bogoslovci, redovniki in redovnice v formaciji ter propedevtiki zbrali na skupnih duhovnih vajah, ki so zadnji konec tedna potekale pri Svetem Duhu pri ...

Alenka Rebula: 'Toplino je treba nujno negovati pozimi, da nam je tudi mraz blagodejen. Mraz te stisne in porine v zavetje notranje topline, v korenine, ker tam se poraja življenje za pomlad.' (photo: Cristian Escobar / Unsplash) Alenka Rebula: 'Toplino je treba nujno negovati pozimi, da nam je tudi mraz blagodejen. Mraz te stisne in porine v zavetje notranje topline, v korenine, ker tam se poraja življenje za pomlad.' (photo: Cristian Escobar / Unsplash)

Alenka Rebula: Smo varuhi svojega miru

V sklopu rednih pogovorov z Alenko Rebulo smo v adventu govorili o pomenu priprav na praznično obdobje. Mnogo je lepega, polno zabav in vrvenja, koliko pa je resničnih prepoznav naših globljih ...

Avdio player - naslovnica