Radio Ognjišče
Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Rok MihevcRok Mihevc

Plamen noči

Slovenija

V trnovski cerkvi v Ljubljani bodo v torek, 18.12. po lanskem uspešnem dogodku, tudi letos pripravili molitveno-glasbeni večer z naslovom Plamen noči. Večer ponuja priložnost, da se ob glasbi, molitvi pred Najsvetejšim, ob pričevanjih in v zakramentu spovedi pripravimo na prihod Emanuela – Boga, ki prihaja med nas.

Molitveni večer pripravljajo različne župnije in skupnosti. Ob 18.30 bo v cerkvi sv. maša, po maši spovedovanje, glasba, pričevanja, nagovor, molitev, blagoslov z Najsvetejšim.

Plamenu noči bo sledil Božični misijon na Šuštarskem mostu z jaslicami v prostorih SKAM-a, na Jurčičevem trgu, od 19. do 21. 12., vsak dan od 18.30 do 20.30.

Povabljeni v Trnovsko cerkev, da prižgemo plamen in ga ponesemo na ljubljanske ulice!

V Dijaški oddaji pa poslušajte podrobnosti. Z mladimi in Janezom Rusom smo govorili o njihovih izkušnjah življenja v molitvi, o osebnem odnosu mladih do vere, o tem, kako slišati Boga in z njim ostati v stiku. Zanimiv pogovor z veliko mero iskrenosti.

Poslušajte Dijaško oddajo.

Slovenija, Cerkev na Slovenskem, Oddaje
Okroglo mizo o Filipu Terčelju je povezoval Jože Možina (photo: Jože Potrpin) Okroglo mizo o Filipu Terčelju je povezoval Jože Možina (photo: Jože Potrpin)

To bi bila odveza za celotno dolino...

Ob 80. obletnici umora primorskega duhovnika, narodnega buditelja in literata Filipa Terčelja sta v ponedeljek na okrogli mizi sodelovala prof. Marija Gasser, in dr. Renato Podbersič. V duhu ...

Tanja Dominko, dr. Aleš Maver in dr. Ivan Štuhec (photo: Urša Sešek) Tanja Dominko, dr. Aleš Maver in dr. Ivan Štuhec (photo: Urša Sešek)

Bodo tokratne volitve odločili mladi?

Ali bodo naslednje volitve odločili mladi, družbena omrežja, tradicionalni mediji, morda glas duhovnikov? Slednje zagotovo ne, sta ocenila sogovornika v oddaji Spoznanje več, predsodek manj.

Avdio player - naslovnica