Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Marcel KrekMarcel Krek

Naš pogled

Muzej slovenske osamosvojitve

Dovolite da današnji komentar o Muzeju novejše in sodobne zgodovine začnem s citatom brigadirja slovenske vojske Janeza Švajncerja, ki je ob polemikah glede ukinitve, združitve ali nove ...

24.01.2023, 14:42 Jože Bartolj

Zadružništvo quo vadis

Začetek leta na kmetijskem področju prinaša precej sprememb. Začenja se novo pet-letno obdobje kmetijske politike, kjer je marsikaj še hudo v obrisih in se ne ve, kako bo dejansko v praksi ...

10.01.2023, 14:40 Robert Božič

Benedikt XVI. in Urška: Bog je ljubezen

Tudi letos imam čast, da prva napišem Naš pogled. Zgoščeni dogodki zadnjega tedna v letu 2022 so mi dali zamisel, da ob vstopu v novo leto spregovorim o ljubezni. Upravičeno se boste ob tej besedi ...

03.01.2023, 15:02 s. Meta Potočnik

Razočaranje ali hvaležnost?

Na seznamu sem za zadnji Naš pogled v letu 2022. Ko sem se ozrla nazaj, so se mi najprej, po tipični slovenski navadi, pred očmi pojavila razočaranja, ki so me v tem letu zaznamovala.

27.12.2022, 15:48 Marjana Debevec

Podarimo si čas

Danes je nekoliko poseben dan, saj je na koledarju zapisan sv. Nikolaj, za otroke najpomembnejši svetnik v letu. A z njim smo tudi odrasli povezani vse življenje. V otroških letih smo pričakovali, ...

06.12.2022, 12:31 Mirjam Judež

Le dobro bo raslo

Pred dnevi sem ob izidu pesmi Only Good Will Grow naletel na zanimivo misel njenega avtorja, kanadskega glasbenika Matta Maherja. Govoril je o posebnih krajih, kjer se zdi, da se ta svet in ...

29.11.2022, 15:41 Andrej Jerman

Razgradnja RTV?

Novinarsko delo je letos, priznam, kar precej izčrpavajoče. Toliko, kot se je v tem letu dogajalo na političnem parketu, se ni še nikoli. Spomladi smo spremljali intenzivno predvolilno dogajanje, ...

22.11.2022, 16:34 Tanja Dominko

Na grobovih s Kreonom in Antigono

V novembrskih dneh imamo pogosto pred očmi grobove, ki so ob večerih preplavljeni z morjem prižganih sveč, podnevi s cvetjem … To je čas, ko se mi, ki še živimo, povežemo s svetom mrtvih, s ...

08.11.2022, 14:46 Tone Gorjup

Krize krepijo strah

Svet je že daljše obdobje ujet v različne krize, ki so dodobra spremenile družbe, okrepile konflikte in povečale delitve. Omenjeno se kaže tako v odnosu med državami kot znotraj njih. Že dobrega ...

01.11.2022, 11:59 Andrej Šinko

Misijonska nedelja z zaprtimi usti

Za nami je misijonska nedelja. Ta dan v letu mi je še posebej pri srcu, saj sem že od mladih nog rad spremljal delo misijonarjev, poslušal njihove zgodbe in se vživljal v njihovo življenje. ...

25.10.2022, 14:34 Izidor Šček

Molk ni vedno zlato

Oktober. V sebi ima lepo vsebino, ki, sodeč po (ne)odmevu sobotnega srečanja v Beltincih, »večinskih medijev« ne zanima kaj dosti. Mislim na to, da je »mesec rožnega venca« in »misijonski mesec«.

11.10.2022, 14:40 Jure Sešek

Prisluškovanje stvarstvu

Kakšen glas ste danes najprej zaslišali, ko ste zjutraj odprli oči? Pri tem nimam v mislih zgolj zvokov iz neposredne okolice, ampak vse tiste glasove, ki so v nas in nam s svojo samoumevno ...

04.10.2022, 15:11 Blaž Lesnik

Vlak povozil otroke

To je zgodba vsake vlade oziroma države, ki je uzakonila istospolne poroke in posvajanje otrok v take skupnosti. Še posebej pa naše, ki odločitev sprejema po hitrem postopku, brez širše javne ...

27.09.2022, 14:35 Marta Jerebič