Marjan BuničMarjan Bunič
Andrej NovljanAndrej Novljan
Andrej ŠinkoAndrej Šinko

Naš pogled

Zadružništvo quo vadis

Začetek leta na kmetijskem področju prinaša precej sprememb. Začenja se novo pet-letno obdobje kmetijske politike, kjer je marsikaj še hudo v obrisih in se ne ve, kako bo dejansko v praksi ...

10.01.2023, 14:40 Robert Božič

Benedikt XVI. in Urška: Bog je ljubezen

Tudi letos imam čast, da prva napišem Naš pogled. Zgoščeni dogodki zadnjega tedna v letu 2022 so mi dali zamisel, da ob vstopu v novo leto spregovorim o ljubezni. Upravičeno se boste ob tej besedi ...

03.01.2023, 15:02 s. Meta Potočnik

Razočaranje ali hvaležnost?

Na seznamu sem za zadnji Naš pogled v letu 2022. Ko sem se ozrla nazaj, so se mi najprej, po tipični slovenski navadi, pred očmi pojavila razočaranja, ki so me v tem letu zaznamovala.

27.12.2022, 15:48 Marjana Debevec

Podarimo si čas

Danes je nekoliko poseben dan, saj je na koledarju zapisan sv. Nikolaj, za otroke najpomembnejši svetnik v letu. A z njim smo tudi odrasli povezani vse življenje. V otroških letih smo pričakovali, ...

06.12.2022, 12:31 Mirjam Judež

Le dobro bo raslo

Pred dnevi sem ob izidu pesmi Only Good Will Grow naletel na zanimivo misel njenega avtorja, kanadskega glasbenika Matta Maherja. Govoril je o posebnih krajih, kjer se zdi, da se ta svet in ...

29.11.2022, 15:41 Andrej Jerman

Razgradnja RTV?

Novinarsko delo je letos, priznam, kar precej izčrpavajoče. Toliko, kot se je v tem letu dogajalo na političnem parketu, se ni še nikoli. Spomladi smo spremljali intenzivno predvolilno dogajanje, ...

22.11.2022, 16:34 Tanja Dominko

Na grobovih s Kreonom in Antigono

V novembrskih dneh imamo pogosto pred očmi grobove, ki so ob večerih preplavljeni z morjem prižganih sveč, podnevi s cvetjem … To je čas, ko se mi, ki še živimo, povežemo s svetom mrtvih, s ...

08.11.2022, 14:46 Tone Gorjup

Krize krepijo strah

Svet je že daljše obdobje ujet v različne krize, ki so dodobra spremenile družbe, okrepile konflikte in povečale delitve. Omenjeno se kaže tako v odnosu med državami kot znotraj njih. Že dobrega ...

01.11.2022, 11:59 Andrej Šinko

Misijonska nedelja z zaprtimi usti

Za nami je misijonska nedelja. Ta dan v letu mi je še posebej pri srcu, saj sem že od mladih nog rad spremljal delo misijonarjev, poslušal njihove zgodbe in se vživljal v njihovo življenje. ...

25.10.2022, 14:34 Izidor Šček

Molk ni vedno zlato

Oktober. V sebi ima lepo vsebino, ki, sodeč po (ne)odmevu sobotnega srečanja v Beltincih, »večinskih medijev« ne zanima kaj dosti. Mislim na to, da je »mesec rožnega venca« in »misijonski mesec«.

11.10.2022, 14:40 Jure Sešek

Prisluškovanje stvarstvu

Kakšen glas ste danes najprej zaslišali, ko ste zjutraj odprli oči? Pri tem nimam v mislih zgolj zvokov iz neposredne okolice, ampak vse tiste glasove, ki so v nas in nam s svojo samoumevno ...

04.10.2022, 15:11 Blaž Lesnik

Vlak povozil otroke

To je zgodba vsake vlade oziroma države, ki je uzakonila istospolne poroke in posvajanje otrok v take skupnosti. Še posebej pa naše, ki odločitev sprejema po hitrem postopku, brez širše javne ...

27.09.2022, 14:35 Marta Jerebič

Zarota molka je naša spremljevalka že osemdeset let

V Našem pogledu smo vam tokrat ponudili razmišljanje zgodovinarke dr. Helene Jaklitsch. Prebrali smo njen govor, ki ga je imela v nedeljo Ferdrenku na spominski slovesnosti na kraju ...

13.09.2022, 14:30 dr. Helena Jaklitsch

Kdor ne skače, ni Sloven’c!

Za nami so tedni, v katerih smo znova lahko spoznavali kako pomembno vlogo pri gradnji občutka ponosa, pri krepitvi narodne zavesti ima šport. No, čas, ko se zavedamo, da nas športni uspehi klubov ...

30.08.2022, 14:30 Jure Sešek

Sem mar jaz varuh svojega brata?

V tem poletju sem imela možnost prvič osebno govoriti z mamico, ki ima za seboj izkušnjo splava. Pred tem sem večkrat prebirala, kakšne težke in raznolike posledice pušča na materi, partnerju in ...

23.08.2022, 13:42 Marjana Debevec