Štefan IskraŠtefan Iskra
Andrej NovljanAndrej Novljan
Alen SalihovićAlen Salihović

Naš pogled

Kdo si zasluži moj glas?

Tem, ki bi jih rad komentiral v tokratnem Našem pogledu, je veliko. Epidemije in njenega poteka se bom izognil, ker menim, da so tisti, ki jim je mar za sodržavljane, ali cepljeni ali pa se strogo ...

18.01.2022, 14:40 Alen Salihović

Kmetijska investicijska lakota

Konec leta je na kmetijskem področju zaznamovalo zaprtje dveh zadnjih velikih razpisov tega programskega obdobja s ciljem izboljšanja splošne učinkovitosti in trajnosti kmetijskih gospodarstev in ...

11.01.2022, 15:34 Robert Božič

Hudič je v podrobnostih. Kaj pa Bog?

Letos me je doletela čast, da prva od radijcev napišem Naš pogled. Pa naj bo, družine nimam, menda imam zato med prazniki največ časa. Leto 2021 - kakršnokoli je že bilo - se je izteklo. Izkušnje ...

04.01.2022, 14:30 s. Meta Potočnik

Končno dobra novica!

Danes pa res lahko začnem z dobro novico. Čez slabi dve uri in pol se bo namreč sonce ustavilo, potegnilo črto pod svojo letošnjo pot, in se obrnilo nazaj proti poletju.

21.12.2021, 14:23 Izidor Šček

Videti »čez«!

Ob vsaki smrti velikega človeka, človeka z veliko začetnico, obširnim in poglobljenim znanjem, se vprašam: „Pa ima naslednika? Ga je vzgojil? Je še kje kdo takšen?« Podobna vprašanja so se mi ...

07.12.2021, 14:30 Silvestra Sadar

Slovenski gozdovi, quo vadis?

Prejšnji teden se je odvijal t.i. Evropski teden gozdov, ki sta ga že 13-tič pripravila Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo in Gospodarska komisija Združenih narodov za ...

30.11.2021, 14:50 Robert Božič

Slovenci kot strgana nogavica

Običajno jesensko jutro običajnega tedna brskam po predalu in iščem hlačne nogavice. Pojav, ki je mnogim ženskam blizu. Le da moj predal ne vsebuje le brezhibnih nogavic, pač pa tudi take z ...

23.11.2021, 13:45 Tanja Dominko

Zakaj potrebujemo umetnost?

Če pogledamo slavno Maslowo teorijo potreb, vidimo da je umetnost precej visoko in za razliko od tistih potreb, ki so pomembne za človekovo preživetje, sodi umetnost med višje potrebe, med potrebe ...

17.11.2021, 14:36 Damijana Medved

Bullyji

V medgeneracijskim kvizu »Moja generacija« je starejša tekmovalka dobila vprašanje, kaj je ’bullying’ in kdo je ’bully’. Naj razložim, da se v vsaki oddaji pomerita dva tekmovalca, eden mlajši od ...

09.11.2021, 14:57 Marjan Bunič

Rožni venec in misijoni

Mesec oktober ima veliko lepega v sebi. Veliko vsebine ima, ki zmore preglasiti krik tega časa, vpitje z ulic, kričanje s socialnih omrežij. Le priložnost ji je treba dati. Želeti si je treba, da ...

12.10.2021, 14:24 Jure Sešek

Paraolimpijci, hvala!

Vem, ko je v teh časih čas za komentar, že skoraj pričakujemo razmislek o »anti« in »za«, o cepljenih, necepljenih, razcepljenih, o Kredarici ali kolesih, o vroči politični jeseni in različnih ...

31.08.2021, 15:56 Jure Sešek

Otroci, gibanje in zgled staršev

Počitnice so se prevesile v drugo polovico. Tisti, ki ste me že videli, morda ne bi pričakovali, da bo lepo zaobljena oseba »predavala« o gibanju (predvsem) otrok in koristih, ki jih prinaša. ...

03.08.2021, 12:00 Mirjam Judež