Matjaž MerljakMatjaž Merljak
Marko ZupanMarko Zupan
Alen SalihovićAlen Salihović

O nasilju v Mjanmaru bo razpravljal Varnostni svet Združenih narodov

Svet | 12.09.2017, 11:01

Vlada v Mjanmaru, nekdanji Burmi, je zavrnila prekinitev ognja, h kateremu je prek družbenega omrežja Twitter pozvala oborožena skupina muslimanske manjšine Rohinga. Ta je enomesečno premierje v regiji Rakhine razglasila, da bi omogočila človekoljubno pomoč vsem žrtvam trenutne krize. Naj sprejme ponujeno roko, so oblasti ter policijo in vojsko pozvali tudi novinarji, a tiskovni predstavnik voditeljice Aung San Su Či je sporočil, da se ne pogajajo s teroristi. O nasilju v državi bo na pobudo Velike Britanije in Švedske razpravljal Varnostni svet Združenih narodov.

Zaradi spopadov, ki trajajo že slabe tri tedne, je v sosednji Bangladeš pobegnilo približno 300.000 Rohing, razseljenih je tudi blizu 30.000 pripadnikov ostalih etničnih skupin z območja. Begunci, ki so se zatekli v Bangladeš, po poročanju AsiaNews pripovedujejo, da so vladne sile in budisti brez razlikovanja pobijali njihove sovaščane in zažigali domove. Ostale etnične skupine po drugi strani pričujejo o številnih grozodejstvih muslimanov. Oblasti trdijo, da Rohinge sami podtikajo ogenj v svoja prebivališča, da bi širili strah in bes proti državi.

Svet
Obzorja duha (photo: Zajem zaslona) Obzorja duha (photo: Zajem zaslona)

Cenzura v oddaji Obzorja duha?

»Žalostna sem zaradi dogajanj... Nov prevod Svetega pisma iz izvirnih jezikov v slovenski jezik, vrhunsko delo v slovenski zgodovini za študij in razumevanje nam vsem, prispevek v oddaji Obzorja ...

Družine potrebujejo spodbud in medsebojne podpore ter zgledov.  (photo: lj_nadskofija) Družine potrebujejo spodbud in medsebojne podpore ter zgledov.  (photo: lj_nadskofija)

Vzemimo Boga zares

Živimo v duhovni shizofreniji, ki na prvi pogled ni prepoznavna. Na eni strani poudarjamo, kako imamo pravico izbrati lastni slog in stil življenja, kako je naša pravica izbira identitete, celo ...